• NOVUM

    NOVUM

    Obsługa kadrowo-płacowa

Obsługa kadrowo-płacowa – profesjonalne usługi

Obsługa kadrowo-płacowa – Gdynia

W każdym przedsiębiorstwie kadry i płace to z reguły duże działy. Bez względu na wielkość zatrudnienia osoby lub działy odpowiedzialne za obsługę kadrowo-placową muszą mierzyć się z nawałem przepisów oraz poświęcić wiele czasu na obsługę wszystkich pracowników. Generuje to duże koszty obciążające budżety firm. Dlatego też wielu przedsiębiorców coraz częściej decyduje się na outsourcing kadrowo-płacowy.

Zlecając taką usługę zewnętrznej firmie, przede wszystkim możesz oszczędzić czas i koszty. Nie musisz tworzyć osobnego stanowiska ani tym bardziej działu. Dokumentacja pracowników jest pod pieczą pracowników biura zajmującego się kadrami i płacami. Masz dzięki temu gwarancję, że nie umknie Ci żaden ważny termin, a komunikacja z instytucjami państwowymi będzie przebiegać płynnie i bez zbędnych zakłóceń.

Jednak kadry i płace to nie tylko sporządzanie dokumentacji dla ZUS, ale przede wszystkim bieżąca obsługa spraw pracowniczych. To między innymi wyliczanie wynagrodzeń, dbanie o prawidłowe naliczanie urlopów i sporządzanie rachunków do różnego typu umów. Jeśli chcesz zlecić obsługę kadrowo-płacową zaufanemu zespołowi fachowców, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Dodatkowo oferujemy inne usługi, takie jak doradztwo podatkowe czy rozliczenia fiskalne. Korzystając z naszego wsparcia, masz wszystko w jednym miejscu – oszczędzasz czas i koszty.

 

Na czym polega zewnętrzna obsługa kadr i płac?

Outsourcing kadrowo-płacowy to usługa polegająca na wydzieleniu poza przedsiębiorstwo lub organizację usług związanych z administracją kadr oraz naliczaniem płac. Firma zewnętrzna zapewnia zleceniodawcy nie tylko poprawność oraz terminowość wykonanych zadań, ale również pełną poufność. Zalety zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej są niepodważalne. Najważniejsza z nich to zmniejszenie zatrudnienia i obniżenie kosztów stałych firmy. Druga, równie istotna, to częściowe przeniesienie odpowiedzialności na usługodawcę. Dodatkowo przesunięcie odpowiedzialności na operatora outsourcingu kadrowo-płacowego umożliwia przedsiębiorcy koncentrowanie się na kluczowych działaniach firmy.

Podejmujemy się pełnej obsługi kadrowo-placowej firm, której elementami są sporządzanie umów o pracę oraz wyliczanie wynagrodzeń, naliczanie zobowiązań dla US i ZUS, wyliczanie urlopów oraz wszystkie inne sprawy związane z kadrami i pracami. Przedsiębiorcy podejmujący współpracę,  mogą liczyć na rzetelną kompetentne i odpowiedzialne reprezentowanie ich firmy w kontaktach z urzędem skarbowymi i ZUS-em.

W ramach obsługi kadrowo-płacowej wykonujemy następujące czynności:

• sporządzanie list płac, rachunków do umowy zlecenia i do umowy o dzieło oraz raportów RMUA,
• wyliczanie wynagrodzeń za pracę w godzinach nocnych oraz nadliczbowych,
• wyliczanie urlopów, odpraw i ekwiwalentów,
• naliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy pracowników, przygotowywanie przelewów do Urzędu Skarbowego,
• wyliczanie miesięcznych składek ZUS, sporządzanie deklaracji oraz przesyłanie ich w formie elektronicznej do ZUS,
• przygotowywanie zgłoszeń do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego podatników oraz pracowników,
• sporządzanie informacji o uzyskanych przez pracowników dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11, PIT-4R – wysyłka elektroniczna do Urzędu Skarbowego.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie obsługi kadr i płac.

NOVUM S.C. BIURO RACHUNKOWE

Partyzantów 39/26
81-423 Gdynia

Pn. - Pt. 08:00 – 16:00

oraz w innych terminach ustalonych z klientem

+48 (58) 620 84 38
+48 501 517 145 Teresa Heron-Kozłowska
+48 601 636 176 Urszula Klecha