Jak wznowić działalność gospodarczą?

Zawiesiłeś działalność gospodarczą, ale chciałbyś ją przywrócić do życia? Masz taką możliwość w każdej chwili i nie jest to wcale tak trudne, jak może się wydawać. Dowiedz się, co musisz zrobić.

Wznowienie działalności gospodarczej krok po kroku

Aby wznowić działalność gospodarczą, przede wszystkim musisz złożyć specjalny wniosek. Można to załatwić podczas wizyty w urzędzie (miasta lub gminy), listownie (list polecony) lub elektronicznie. Wniosek o wznowienie działalności gospodarczej składa się na formularzu CEIDG-1. Warto podkreślić, że proces ten nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Działalność mogła zostać zawieszona na czas określony lub nieokreślony. Jeśli zawiesiłeś ją na czas określony (ze wskazaniem daty wznowienia), działalność zostanie automatycznie wznowiona w wybranym terminie. Pamiętaj, że w tej sytuacji nie masz konieczności składania dodatkowego wniosku. Jeżeli jednak zawiesiłeś działalność na czas nieokreślony lub też chcesz zmienić określoną wcześniej datę wznowienia, niezbędne jest złożenie wniosku do CEIDG.

Wniosek o wznowienie działalności gospodarczej można złożyć przed, w dniu lub po planowanej dacie wznowienia. Bardzo ważne jest jednak, aby dostosować się do wynikających z przepisów prawa terminów opłacania składek czy zaliczek na podatek.

Wznowienie działalności gospodarczej z biurem rachunkowym

Planujesz wznowienie działalności gospodarczej, ale potrzebujesz wsparcia w tym procesie? Nie masz pewności, czy jest to możliwe w twoim przypadku? Nie wiesz, jaką datę określić? Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym. Przeanalizujemy twoją sprawę, pomożemy w dopełnieniu wszystkich formalności, zapewnimy kompleksowe wsparcie. Służymy fachowym doradztwem i zajmujemy się profesjonalną obsługą księgową.

Przeczytaj także: Czym jest i kogo dotyczy wyłączenie ze zwolnień od kas fiskalnych?

Wróć do bloga