• NOVUM

    NOVUM

    Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Rozliczenia ryczałtu w Gdyni

Rozliczenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – Gdynia

Nasze biuro rachunkowe współpracuje z małymi i średnimi firmami oraz osobami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. Podejmując współpracę, sugerujemy naszemu kontrahentowi sposób rozliczania się z podatku. Jedną z form rozliczeń firmy z fiskusem jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Choć jest to jedna z uproszczonych form ewidencjonowania przychodu, również wymaga rzetelnego podejścia i znajomości przepisów podatkowych, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług fachowców, którzy wesprą przedsiębiorcę w tych czynnościach.

Zlecając rozliczenia ryczałtu profesjonalistom, przede wszystkim oszczędzasz czas, jednak nie jest to jedyna zaleta. Przepisy często się zmieniają, a nie każdy przedsiębiorca ma możliwość analizowania na bieżąco nowych zapisów. Powierzając swoje finanse zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w rachunkowości i podatkach, zyskujesz pewność, że działasz zgodnie z przepisami, w związku z czym nie popełnisz błędu, który mógłby kosztować Cię sporo pieniędzy.

Jest to tym bardziej opłacalne, że możesz skorzystać jednocześnie także z innych usług, na przykład doradztwa podatkowego lub obsługi kadrowej. Jeśli szukasz godnego zaufania biura, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców działających w różnych sektorach.

 

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – co to jest?

Ryczałt jest preferencyjną formą opodatkowania działalności gospodarczej, jaką umożliwia ustawodawca. Polega ona na wpłacaniu stałej stawki podatkowej w zależności od wykonywanej działalności i dotyczy jedynie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą samodzielnie albo w formie spółki jawnej lub cywilnej. Najistotniejszymi zaletami tej formy opodatkowania są niewysokie stawki podatkowe i rozliczanie ryczałtu z fiskusem w okresach miesięcznych lub kwartalnych. Dużym minusem ryczałtu jest brak możliwości odliczania kosztów uzyskania przychodów. Ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych objęci mogą byś przedsiębiorcy, których roczny przychód nie przekroczy 250 000 euro z wyjątkiem pewnych rodzajów działalności wymienionych w ustawie.

Korzystając z usług naszego biura, firmy i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą z pełnym zaufaniem koncentrować się na swojej zasadniczej działalności, nie muszą poświęcać cennego czasu na kłopotliwe prowadzenie ewidencji oraz skomplikowane rozliczenia. Mogą również być pewne, że wszystkich formalności dopełniamy z dużą dokładnością i w poczuciu dużej odpowiedzialności za zobowiązania fiskalne firmy.

W ramach prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wykonujemy następujące czynności:

• kontrola dokumentów pod względem formalno-rachunkowym,
• prowadzenie ewidencji przychodów,
• prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia,
• prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT, oraz wysyłka elektroniczna plików jpk,
• sporządzanie deklaracji VAT – wysyłka elektroniczna,
• sporządzanie unijnych informacji VAT UE – wysyłka elektroniczna,
• sporządzanie rocznych zeznań ( w tym Pit- 28) – wysyłka elektroniczna.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług związanych z rozliczaniem ryczałtu ewidencjonowanego i innymi czynnościami rachunkowymi i podatkowymi.

NOVUM S.C. BIURO RACHUNKOWE

Partyzantów 39/26
81-423 Gdynia

Pn. - Pt. 08:00 – 16:00

oraz w innych terminach ustalonych z klientem

+48 (58) 620 84 38
+48 501 517 145 Teresa Heron-Kozłowska
+48 601 636 176 Urszula Klecha