• NOVUM

    NOVUM

    Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Nasze biuro księgowe współpracuje z małymi i średnimi firmami oraz osobami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. Podejmując współpracę, sugerujemy naszemu kontrahentowi sposób rozliczania się z podatku. Jedną z form rozliczeń firmy z fiskusem jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Zajmujemy się rozliczaniem ryczałtu oraz wszystkimi czynnościami z tym związanymi.

 

Czym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

Ryczałt jest preferencyjną formą opodatkowania działalności gospodarczej, jaką daje nam ustawodawca. Polega ona na wpłacaniu stałej stawki podatkowej w zależności od wykonywanej działalności i dotyczy jedynie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą samodzielnie albo w formie spółki jawnej lub cywilnej. Najistotniejszymi zaletami tej formy opodatkowania jest łatwa księgowość, niewysokie stawki podatkowe i rozliczanie się z fiskusem w okresach miesięcznych lub kwartalnych. Dużym minusem ryczałtu jest brak możliwości odliczania kosztów uzyskania przychodów. Ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych objęci mogą byś przedsiębiorcy, których roczny przychód nie przekroczy 250 000 euro z wyjątkiem pewnych rodzajów działalności wymienionych w ustawie.

Korzystając z naszych usług, firmy i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą z pełnym zaufaniem koncentrować się na swojej zasadniczej działalności, nie muszą poświęcać cennego czasu na kłopotliwe prowadzenie ewidencji oraz skomplikowane rozliczenia. Mogą również być pewne, że wszystkich formalności dopełniamy z dużą dokładnością i w poczuciu dużej odpowiedzialności za zobowiązania fiskalne firmy.

 

W ramach prowadzenia dla Państwa rozliczeń w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wykonujemy następujące czynności:

• Kontrola dokumentów pod względem formalno-rachunkowym,
• Prowadzenie ewidencji przychodów,
• Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia,
• Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT,
• Sporządzanie miesięcznych deklaracji VAT – wysyłka elektroniczna,
• Sporządzanie miesięcznych unijnych informacji VAT UE – wysyłka elektroniczna,
• Sporządzanie rocznych zeznań PIT-28 – wysyłka elektroniczna.

NOVUM S.C. BIURO RACHUNKOWE

Partyzantów 39/26
81-423 Gdynia

Pn. - Pt. 08:00 – 16:00

oraz w innych terminach ustalonych z klientem

+48 (58) 620 84 38
+48 501 517 145 Teresa Heron-Kozłowska
+48 601 636 176 Urszula Klecha